Jezioro Czorsztyńskie

Adres:

Czorsztyn

Jezioro Czorsztyńskie jest jedną z atrakcji turystycznych. Jest to zaporowy zbiornik wodny znajdujący się na rzecze Dunajec.

Powstał on kiedy wybudowano zaporę wodną w Niedzicy. Pojemność tego zbiornika wody to aż dwieście trzydzieści cztery i pół miliona metrów sześciennych wody. Jego powierzchnia zmienia się w zależności od ilości zgromadzonej wody. Najmniejsza powierzchnia wynosi cztery kilometry kwadratowe, a największa trzynaście kilometrów kwadratowych. Głębokość jeziora Czorsztyńskiego wynosi maksymalnie pięćdziesiąt metrów i jest ono najgłębsze w okolicach zapory. Jezioro Czorsztyńskie ma za zadanie ochraniać Dolinę Dunajca przed powodziami. Jednak obecnie uznaje się, że ta rola jest przekoloryzowana, a największą rolę pełni ono jako atrakcja turystyczna. Jezioro Czorsztyńskie jest bowiem doskonałym miejscem na wypoczynek, dla wszystkich tych, którzy kochają spędzanie czasu wolnego w wodzie lub nad wodą. W jeziorze Czorsztyńskim można kąpać się, wędkować, żeglować po nim, a nawet w nim nurkować. Możliwości jest coraz więcej, a związane jest to z zainteresowaniem turystów tym miejscem. Wypoczynek nad tym jeziorem należy do najprzyjemniejszych i najbardziej cieszących oko. Ponieważ jezioro znajduje się pomiędzy dwoma zamkami i w otoczeniu przepięknych górskich krajobrazów. Sama zapora wodna, która mierzy aż pięćdziesiąt sześć metrów jest nie lada atrakcją turystyczną i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wypoczynek nad jeziorem, ma też swoje zalety jeśli chodzi o mikroklimat. Otóż temperatura powietrza, jest średnio o pięć stopni wyższa, a dobowe wahania temperatur są nieznaczne. Sprzyja to zdrowiu. Jezioro ma swój mikroklimat, który jest doskonały dla fauny i flory. W tym miejscu znajdują się nawet miejsca lęgowe niektórych gatunków ptaków. Warto więc odwiedzić to miejsce i odpocząć kilka dni w otoczeniu gór i skorzystać z atrakcji wodnych jakie ma do zaoferowania Jezioro Czorsztyńskie, a jest ich z każdym rokiem coraz więcej. Krajobrazy są za to niezmiennie przepiękne.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2561