Szlaki turystyczne Ziemi Darłowskiej

Adres:

Darłowo

Przez Darłowo przebiegają 4 szlaki turystyczne:

Koszaliński Szlak Nadmorski (czerwony) -  Odcinek przebiegający przez gminę ma długość 30 km. Trasa prowadzi od Dąbkowic przez Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Darłówko do Wicia.

Szlak Rezerwatów (niebieski) – Odcinek tego szlaku przebiegający przez gminę ma długość 15 km. Trasa rozpoczyna się w Drałówku a kończy się w Polanowie.

Szlak Wiatraków (zielony) – Trasa o długości 13 km rozpoczyna się w Darłowie z Zamku Książąt Pomorskich a kończy się w miejscowości Wicie, łącząc się czerwonym Szlakiem Nadmorskim. 

Szlak zabytków Średniowiecza (czarny) – Trasa polecana głównie rowerzystom i turystom zmotoryzowanym. Na trasie znajduję się Zamek Książąt Pomorskich, grodziska i zabytki budownictwa wiejskiego oraz średniowieczne kościoły.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 828