Górski szlak turystyczny (niebieski): Dębica – Odrzykoń

Adres:

Dębica

Górskie wycieczki niewątpliwie posiadają wiele zalet, które sprawiają że każdy chociaż raz takową odbył.

Góry mają bardzo specyficzny klimat, który sprawia że przebywanie tam odświeża umysł, dotlenia nasz organizm i napełnia szczęściem, dlatego często ludzie uzależniają się od wycieczek w góry i odbywają je bardzo często. Mówiąc jednak o takich wycieczkach, niekoniecznie trzeba mieć na myśli klasycznie, Zakopane czy miejscowości po stronie słowackiej, górskie wycieczki to również te, które odbywają się w mniejszych miejscowościach, takich, które nie tylko góry mają do zaoferowania swoich turystom, lecz przede wszystkim szereg rozrywek i miejsc, które umilą im cały pobyt. Taka trasa, która idealnie odzwierciedla taki stan rzeczy to trasa wiodąca przez: Dębica – Łysa Góra (376 m) – Okop (388 m) – Kamieniec (454 m) – Grudna Górna – Klonowa Góra (488 m) –Wiśniowa – Jazowa – Czarnówka (491 m) – Rzepnik – Królewska Góra (554 m) – Odrzykoń, a więc jest to trasa bardziej szczytowa, która prowadzi przez stricte górskie okolice. Miłośnicy gór i pięknych widoków będą z pewnością zadowoleni, bo wszyscy wiedzą, że z góry widać zdecydowanie lepiej. Widoki jakie można stamtąd podziwiać są nieporównywalne do żadnych innych, dlatego z pewnością będziemy zachwyceni podróżowaniem i spędzaniem naszego czasu własnie w tej trasie. Jest ona wyjątkowa i niepowtarzalna, i każdy miłośnik gór powinien mieć ją na uwadze, by chociaż raz wżyciu przejść się jej zawiłymi drogami. Zdecydowanie nie będziemy żałować.

Odwiedziłeś oceń:
(2 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3552