Muzeum Regionalne w Dębicy

Wstęp:

Płatny (wolny w soboty)

Adres:

ul. Ratuszowa 4, 39-200 Dębica

Telefon:

014 683-74-28

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Muzea są przez turystów bardzo chętnie odwiedzane. Są to miejsca interesujące i atrakcyjne.

Muzeum Regionalne w Dębicy to miejsce warte uwagi, ponieważ ekspozycje, które tutaj odnajdziemy zainteresują bardzo wiele osób. Muzeum podzielone jest na kilka działów zajmujących się konkretną tematyką. Mamy tu dział archeologiczny, historyczny, wojskowy, sztuki, a także dział etnograficzny. Mieszkańcy tego miasta mają szansę zobaczyć w muzeum historię swojego miasta, a także jego okolic. Z ciekawostek warto również wspomnieć o tym, że muzeum te jest najmłodszym tego typu obiektem w naszym kraju. Młode muzeum jest jednak ogromnie interesującym miejscem. Zdołało ono utworzyć bardzo wiele ciekawych ekspozycji. W dziale archeologicznym odnajdziemy na przykład wiele narzędzi użytku codziennego, których używali mieszkańcy tych terenów setki lat temu. W dziale historycznym odnajdziemy fotografie przedstawiające miasto Dębicę do pierwszej połowy XX wieku. Muzeum znajduje się w miejscu byłych koszar więc jest to dodatkowa atrakcja, w szczególności dla turystów. Dla mieszkańców wizyta w Dawnych Koszarach jest już rzeczą całkowicie normalną ponieważ powstał tutaj budynek Urzędu Miasta, więc wielu z nich od czasu do czasu do tego miejsca musi się udać. Można zastanawiać się nad tym, czy warto do Dębicy przyjechać. Z pozoru miejscowość ta może nie wydawać się za ciekawa jednak po bliższym poznaniu taka opinia ulega zmianie. Dla wizyty w Muzeum Regionalnym w Dębicy warto specjalnie przyjechać do tej miejscowości. Tak młode muzeum naprawdę jest w stanie zaoferować ogromną ilość ciekawych ekspozycji. Żeby się o tym przekonać, trzeba koniecznie tutaj przyjechać. Dębica dzięki temu muzeum stała się miejscowością znacznie atrakcyjniejszą pod względem turystycznym niż dawniej!

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3395