Nizinny szlak turystyczny (niebieski): Dębica – Góra Śmierci

Adres:

Dębica

Będąc w Dębicy czy jej okolicach można skorzystać z wielu możliwości rekreacji, jakie daje nam ta miejscowość.

Jednak największymi atrakcjami tego terenu są szlaki turystyczne, które od wielu już lat cieszą się wyjątkową popularnością i poważaniem wśród turystów, którzy lubią podziwiać widoki z wyjątkowej perspektywy, niedostępnej dla osób nie chodzących po danym szlaku. Górskie szlaki są również dostępne w okolicy Dębicy, skąd można podziwiać panoramę całego miasta, jednak zdecydowanie największym i najlepiej usytuowanym szlakiem który jest wyjątkowo spokojny i nizinny, jest szlak biegnący trasą: Dębica – Kozłów – Brzeźnica – Pustków-Osiedle – Góra Śmierci. Ma on długość dziewięciu kilometrów, czyli taką samą, jaka jest trasa nad Morskie Oko w Tatrach. Ta trasa nie biegnie pod górę, jest praktycznie bardzo płaska i nizinna, przez co ludzie często wybierają ją ze względu na swoją słabą kondycję fizyczną czy problemy z poruszaniem się, a nie chcąc omijać wyjątkowej zabawy jaką daje możliwość przejścia się tą trasą i podziwianiem widoków. Jest ona doskonałym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, ponieważ co jakiś czas na trasie pojawiają się ławeczki, gdzie można odpocząć i nabrać sił na dalszą wędrówkę, dlatego też można wybrać ją na spokojny popołudniowy spacer, bowiem tak naprawdę widoki jakie możemy podziwiać nie są w zadnym stopniu gorsze od tego co można zobaczyć na górze, poruszając się szlakiem górskim. Ta trasa jest wyjątkowa, i zdecydowanie warto się tam wybrać, by móc odpoczywać i zwiedzać jednocześnie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1978