Osada Słowiańska w Stobiernej

Wstęp:

Płatny

Adres:

Stobierna, 39-200 Dębica

Stobierna nie jest jeszcze zbyt znaną pod względem turystycznym miejscowością.

Stopniowo jednak jej popularność wzrasta, a to wszystko dzięki temu, że znajduje się tutaj świetna atrakcja jaką jest Osada Słowiańska. Osada ta jest pewnego rodzaju prezentacją tego jak dawniej mieszkańcy osady wiedli życie wiele wieków temu. Rekonstrukcja funkcjonującego tutaj grodu jest naprawdę świetnym rozwiązaniem. Jest to również zachęta do tego, aby zainteresować młodszą część odwiedzających te miejsce do tego, aby bliżej poznać historię Stobiernej oraz pobliskich miejscowości. Zwiedzić Osadę Słowiańską w Stobiernej może praktycznie każdy. Koszt również nie jest zbyt duży. Bilet kosztuje dosłownie kilka złoty, a w zamian za te pieniądze mamy masę atrakcji. W osadzie tej organizowane są różnego rodzaju wydarzenia kulturalne związane właśnie z ludnością, która kiedyś te tereny zamieszkiwała. Historia wskazuje na to, że na tych terenach już w IX wieku mogło dojść do choćby częściowej chrystianizacji. Takich ciekawostek jest znacznie więcej, jednak aby poznać wszystkie trzeba się po prostu tutaj wybrać. Dawne grody i osady to bardzo ciekawe i interesujące miejsca, które znamy głównie z historycznych publikacji. W przypadku Osady Słowiańskiej w Stobiernej możemy namacalnie dotknąć choćby części historii. Tym bardziej warto więc tutaj przyjechać. Stobierna nie znajduje się w dużej odległości od Dębicy, więc przyjazd nie powinien być większym problemem dla turystów chętnych do odwiedzenia tutejszej osady. Gród Słowiański w Stobiernej został odwzorowany z zadbaniem o każdy najdrobniejszy szczegół. W okolicach osady odnajdziemy wielką tablicę z mapą, na której oznaczono Słowiański Szlak Doliną Wisłoki. Opisane są również na tej tablicy inne atrakcje jakie odnajdziemy na terenie gminy Dębica. Osada Słowiańska w Stobiernej to obowiązkowy punkt każdej wycieczki!

Odwiedziłeś oceń:
(7 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 4567