Szlak Chasydzki w Dębicy

Adres:

Dębica

Kultura żydowska jest głęboko związana z polską, ponieważ od wielu wieków ich obecność była odczuwalna i notowana w Polskiej historii i kulturze.

Niewątpliwie ich religia i zwyczaje miały również pewien wpływ na nasze dziedzictwo jak i to, co dzisiaj możemy oglądać na historycznych zdjęciach czy czytając w książkach. Najprawdziwszym jednak dowodem ich obecności w Polsce są synagogi oraz kirkuty, czyli cmentarze żydowskie, które wyglądają zupełnie inaczej od naszych typowych cmentarzy. W Dębicy również istnieje kirkut i synagoga, które można podziwiać podróżując specjalnie wytyczonym szlakiem prowadzącym przez pobliskie miejscowości oraz właśnie te zabytki, które stanowią dziedzictwo żydowskie w Polsce. Warto zobaczyć te miejsca, bo oprócz wartości historycznej można wyczuć bardzo specyficzną i podniosłą atmosferę, która sprawia że to miejsce staje się wyjątkowe, i skłania do refleksji. Taka podróż to nie tylko korzyść dla naszego zdrowia, ale przede wszystkim wzbogaci nas o dodatkową wiedzę w zakresie żydowskiej kultury, która stanowi bardzo dużą część polskiego dziedzictwa narodowego. Szlak ten nosi nazwę: Szlak Chasydzki. Z pewnością warto sprawdzić jego przebieg i być może nawet zdecydować się na przechadzkę nim przy najbliższej wizycie w Dębicy. Na pewno nie będziemy zawiedzeni, biorąc pod uwagę że Dębica to wyjątkowo piękne miasto, i warto je odwiedzić by zapoznać się z tym, co ma do zaoferowania podróżnym i turystom. Spacer tym szlakiem będzie ukoronowaniem pobytu w Dębicy.

Odwiedziłeś oceń:
(3 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2812