"SŁODKI DRAŃ" - SPEKTAKL EDUKACYJNY Z DARIUSZEM GNATOWSKIM

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 13 listopad 2016 17:00 WOLNY
Adres:

ul. Szkolna 43, 32-410 Dobczyce

Telefon:

12 27 16 758

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Fundacja "Wstańmy Razem Aktywna Rehabilitacja" zaprasza na spektakl edukacyjny "Słodki Drań", który odbędzie się 13 listopada 2016 roku, o godzinie 17:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach (aula RCOS). Spektakl, komediowy, współfinansowany ze środków programu ASOS Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dedykowany jest przede wszystkim osobom chorym na cukrzycę, ich rodzinom oraz osobom zagrożonym zachorowaniem.

"Słodki Drań" – to pełna humoru opowieść o burzliwych perypetiach wybitnego dyrygenta, który nie może poradzić sobie z chorobą. Z początku wypiera fakt, iż jest przewlekle chory i lekceważy wszystkie niebezpieczne powikłania. Jednak dzięki wsparciu bliskich oraz wykwalifikowanych specjalistów udaje mu się powrócić do zdrowia, pracy zawodowej i pasji. Spektakl ma formę komedii. Autorem sztuki jest aktor i dramaturg Jan Jakub Należyty, znany m.in. ze spektakli komediowych takich jak: „Andropauza. Męska rzecz”, „Zachcianki, czyli baby blues”  czy „Trzy razy łóżko”.

W roli głównej będzie można zobaczyć znanego i lubianego aktora - Dariusza Gnatowskiego, który jest jednocześnie reżyserem spektaklu. Obok niego na scenie pojawią się krakowscy aktorzy, tacy, jak Andrzej Róg, Ewa Romaniak i Agata Woźnicka.
Każdemu spektaklowi towarzyszyć będą warsztaty i konsultacje ze specjalistami, m.in. prawnikiem, podologiem, edukatorem cukrzycowym, fizjoterapeutą czy psychologiem.

Cukrzyca stała się chorobą cywilizacyjną. Późne rozpoznanie, niezdrowy tryb życia i niewłaściwa opieka medyczna zwiększają ryzyko wystąpienia groźnych powikłań. Jedynie wiedza i odpowiednia profilaktyka pozwolą uchronić się przed ich wystąpieniem lub znacząco opóźnić ich rozwój.
Dlatego warto TRZYMAĆ POZIOM... cukru we krwi...

Darmowe wejściówki na spektakl dostępne są w biurze MGOKiS Dobczyce, ul. Szkolna 43; 32 – 410 Dobczyce, tel. 12 2716 757 lub 533 990 660.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1259