Izba Regionalna w Dobrodzieniu

Adres:

Dobrodzień

Izba Regionalna w Dobrodzieniu została powołana w 2004 roku. Jest to niezwykłe miejsce, dzięki któremu można się w swojej fantazji przenieść w odległe czasy o krok po kroku poznać życie ludzi tej ziemi.

Jednocześnie Izba Regionalna w Dobrodzieniu jest miejscem, które doskonale przeprowadza przez historię miasta. Pomysł powstania izby powstał dzięki członkom Międzygminnego Towarzystwa Regionalnego Dobrodzień-Zębowice. To oni powołali izbę jak i też bardzo się przyczyni do zebrania dokumentów i przedmiotów o dużej wartości historycznej. Wszystkie zbiory w Izbie Regionalnej w Dobrodzieniu pochodzą od osób prywatnych. Każdy mieszkaniec sprzątając strych czy piwnice, gdy coś znalazł, co wyglądało na stare jak i znaczące pod względem historycznym i dziejów miasta przekazywał to do izby. Izba Regionalna w Dobrodzieniu to niezwykłe miejsce, dzięki któremu można poznać życie osadników tego terenu oraz etapy i informacje, w jaki sposób rozwijała się tu cywilizacja. Jednocześnie można dość dobrze poznać życie ludzi podczas pokoju i wojen, a takie informacje nie tylko zbliżają człowieka do danego regionu, ale również zbliżają do historii Polski. Warto jest się udać do Izby Regionalnej, która z czasem stanie się pewnego rodzaju formą muzea i na pewno będzie cieszyć zarówno mieszkańców jak i turystów. Obecnie oprócz tego, że Izba Regionalna w Dobrodzieniu jest odwiedzana przez rzesze ludzi z zewnątrz jak i wewnątrz miasta to organizowane są do niej specjalne wycieczki szkolne, które w ramach zwiedzania robią lekcję historii w terenie. Jest to bardzo atrakcyjna forma edukacji, która bardzo potrafi zainteresować ucznia, nawet tego odpornego na wiedzę. Jest to bardzo znaczące i ważne zarówno dla nauczycieli jak i rodziców tej młodzieży, bo każda styczność z historią regionu powoduje docenienie młodzieży tego, co mają dziś.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1015