Kościół św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu

Adres:

plac Wolności 4, 46-380 Dobrodzień

Kościół św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu został wybudowany na przełomie lat 1851 – 1854. Jest to jeden z najstarszych kościołów na Opolszczyźnie.

Jest to kościół, który posada jedną wieżę. Budynek kościoła wpisany jest do rejestru zabytków regionu. Jest to parafia rzymskokatolicka. Sam obiekt jest bardzo dużą atrakcją turystyczną jak i przede wszystkim zabytkiem sztuki i architektury. Już z zewnątrz można zauważyć przepięknie wykończone okna jak i samo wejście. Kształt kościoła przypomina prostokąt. Do dnia dzisiejszego w kościele odbywają się msze święte, które przyciągają wiele osób. Cały obiekt znajduje się w Dobrodzieniu przy Placu Wolności 4. Parafia została powołana już w 1311 roku i są na to dowody w formie zapisów w rejestrze świętopietrza. Jest to niezwykłe miejsce. Styl urządzenia kościoła bardzo przypomina styl barokowy, modny i często spotykany w tym regionie. Każda osoba, która przebywa w okolicach Dobrodzienia jak i jest mieszkańcem tych terenów powinna, choć raz na własne oczy zobaczyć to miejsce. Jest to niezwykłe przeżycie dla duszy. W kościele św. Marii Magdaleny wiele osób kierunkuje swoje myśli na tor o swoim życiu jak i swoich osiągnięciach. Dzieje się tak bez względu na wyznanie czy też przekonania. W murach kościoła św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu mile widziana jest każda osoba bez względu na wiek, wyznanie czy inne sprawy. Podczas zwiedzania miast bardzo wiele osób kieruje swoje kroki w stronę starych budynków i kościołów. Na niektóre się narzeka a inne się chwali i się do nich powraca – taki jest kościół św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu. Tam wiele osób powraca przebywając w okolicy, bo jest to miejsce niezwykłe do którego chce się wrócić, bo daje swobodę dla myśli jak i uspokaja wewnętrzne, a przy tym można poznać szeroką historię tego miejsca.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1383