Ruiny zamku Wedlów w Drawnie

Adres:

Kościelna, 73-220 Drawno

Na Wzgórzu Zamkowym ok. X wieku ludność wybudowało warowne grodzisko. W miejscu tego grodziska, najprawdopodobniej jeszcze przed rokiem 1296, bracia Wedel wykorzystując pozostałe po grodzisku wzniesienie postawili Zamek. Zamek ten chroniony był z jednej strony przez jezioro, strome zbocze oraz sucha fosa. W pierwszej połowie XV wieku władanie nad Zamkiem przejęli Krzyżacy, a  w latach 1433 – 1436 Zamek znalazł się w rękach wojsk polskich.W końcówce XV wieku zamek został przebudowany na styl renesansowy. Został on zniszczony podczas wojen szwedzkich w XVII wieku. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie ruiny murów przyziemia.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1780