Ratusz w Dusznikach-Zdroju

Adres:

Rynek,57-340 Duszniki-Zdrój

Ratusz w Dusznikach-Zdroju - budynek wzniesiony w roku 1585 jako kamienica mieszczańska, w czasach późniejszych był kilkakrotnie rozbudowywany. Obecnie jest siedzibą władz miasta i kilku innych instytucji. Budynek został wzniesiony na planie prostokąta, posiada cztery kondygnacje i jest nakryty dachem dwuspadowym z sygnaturką na kalenicy. Kamienica posiada szeroką przelotową sień, z wejściem zaakcentowanym barokowym portal kolumnowym, ozdobionym kartuszem z herbem miasta. W pomieszczeniach parteru zachowały się sklepienia kolebkowe. Obecnie budynek jest siedzibą władz miasta, komisariatu policji, Urzędu Stanu Cywilnego i kilku innych instytucji.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1090