Żółty szlak turystyczny: Kołaczyce - Czudec

Adres:

Frysztak

Piesze wędrówki to prawdziwe wyzwanie zarówno dla osób początkujących jak i wytrawnych podróżników, szczególnie kiedy trasa liczy kilkadziesiąt kilometrów.

Jednak często widoki i miejsca przez które wiedzie trasa rekompensują zmęczenie i ból nóg po długiej pieszej wędrówce. Z pewnością będziemy zachwyceni tym, jak pięknie tam jest i jak wiele możemy podziwiać i cieszyć swoje oczy tym niesamowitym widokiem. A jest co podziwiać, bo szlak Kołaczyce – Czudec wiedzie przez większość miejscowości w tamtej okolicy, i pozwala na dokładne obejrzenie wszystkich jej największych walorów, które sprawiają że turyści tak tłumnie przyjeżdżają oglądać to miejsce. Górskie tereny i surowy klimat tego miejsca sprawia, że wędrówka nie należ do najłatwiejszych, jednak widoki i piękno sprawiają, że ta podróż jest jak najbardziej tego warta. Szlak ten, zwany żółtym, znajduje się w gminie Frysztak, dzięki czemu możemy podziwiać piękną panoramę ratuszową oraz większość miejscowości, które malowniczo komponują się wraz z piękną przyrodą. Daje to niesamowity efekt harmonii i ładu, i wzbudza podziw że człowiek potrafi żyć w zgodzie i pełnym zrozumieniu z naturą, zamiast ją niszczyć do swoich celów. Tym szlakiem można podróżować zarówno pieszo jak i rowerowo czy motocyklowo, dlatego warto zastanowić się nad taką alternatywą na wolny weekend. Z pewnością nie będziemy tego żałować. Piesze lub rowerowe wędrówki po pięknej okolicy doskonale odprężają i sprawiają, że ludzie uciekają od swoich problemów i wracają ze spokojną głową.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 944