Czerwony szlak rowerowy: Frysztak

Adres:

Frysztak

Trasy rowerowe zwykle prowadzą przez miejsca, które nie są zbyt oblegane przez pieszych turystów, ale przede wszystkim są to trasy które łatwo i przyjemnie się pokonuje, by każdy bez względu na wiek mógł wybrać się do takiego miejsca i podczas wycieczki rowerowej mógł podziwiać widoki rozpościerające się wokół niego.

Takie trasy są w całej Polsce bardzo popularne, jednak jeden z nich, oznaczony kolorem czerwonym, jest wyjątkowo piękny i godny polecenia. Szlak ten rozpoczyna się w miejscowości Frysztak, potem kolejno ciągnie się przez miejscowości: Pułanki, Cieszyna, Stępina, Huta Gogołowska, Gogołów, Glinik Górny, Glinik Dolny. Te wszystkie miejscowości sprawiają, że cała wycieczka jest naprawdę interesująca, a każdy kto ta się wybierze z pewnością nie będzie żałował. Widoki które można podziwiać jadąc na rowerze to prawdziwa uczta dla miłośników natury, tym bardziej że człowiek zamiast wyniszczać ją dla swoich własnych celów, zaczął z nią współgrać i sprawił, że wszystko wygląda bardzo harmonijnie i jest zgrane ze sobą. Piękno tych miejscowości przede wszystkim nie podlega dyskusji, a każdy szanujący się miłośnik rowerów powinien zaliczyć tę trasę chociaż raz. Oprócz jazdy rowerem po tej trasie podczas jej trwania można zatrzymywać się wielokrotnie na specjalnie wyznaczonych do tego placach, spożywać posiłek czy odpoczywać, ponieważ jest to doskonała alternatywa odpoczynku i chwilowego zatrzymania się by podziwiać piękne widoki. Zdecydowanie warto się tam wybrać by móc spędzić cudowny czas zwiedzając, poznając, ale i czynnie biorąc udział w całej wyprawie rowerowej.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1040