Fioletowy szlak rowerowy: Twierdza

Adres:

Frysztak

Wycieczki rowerowe doskonale odprężają, sprawiają, że nasza kondycja jest na wysokim poziomie, ale przede wszystkim relaksujemy się i wypoczywamy, ponieważ każdy chciałby choć trochę odciąć się od codziennych zmartwień by móc odpoczywać i cieszyć się spokojną głową choć przez jakiś czas.

Taka forma zwiedzania staje się coraz bardziej popularna, szczególnie że w Polsce jest mnóstwo miejsc, które nadają się idealnie do takiej formy spędzania wolnego czasu. Z myślą o tym, wiele miejscowości stworzyło specjalne szlaki rowerowe, które doskonale pokazują ich użytkownikom w jakich pięknych miejscach się akurat znajdują, i pozwalają im je podziwiać i wypoczywać na ich łonie. Trasa rowerowa znajdująca się w gminie Frysztak, która przebiega w następujący sposób: Twierdza, Glinik Dolny, Lubla, Widacz, Twierdza to prawdziwy rarytas dla ludzi którzy lubią tak spędzać wolny czas, ponieważ jazda rowerem w tych okolicach jest naprawdę niesamowitym przeżyciem. Bogata przeszłość wymienionych miejscowości sprawia, że można zatrzymać się w każdej z nich i dowiedzieć niesamowitych rzeczy oraz o tym, jaki wkład miały w dzisiejszy obraz tej okolicy. Te miejscowości są ściśle związane z napadami Tatarów, dlatego też można usłyszeć niesamowite historie które na długo zapadną nam w pamięci. Również ruiny dawnych okopów i twierdz obronnych są ciekawym elementem tej trasy, które warto zobaczyć przejeżdżając tamtędy. Okolica Frysztak to skarbnica jednych z najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce. Niebanalne ścieżki prowadzące do niedostępnych miejsc czynią tę okolicę wyjątkowo atrakcyjną, i taką którą samemu chciałoby się odwiedzić i poznać.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 850