Rynek Frysztacki

Adres:

Rynek, Frysztak

Frysztak to przepiękna wieś położona w województwie podkarpackim, w powiecie strzyżowskim, leżąca nad doliną rzeki Wisłoki na wzgórzu.

Frysztak posiadał niegdyś prawa miejskie, które zostały mu jednak odebrane w 1932 roku. Dwukrotnie mieszkańcy próbowali je odzyskać, jednak bez większego skutku. Pomimo, iż Frysztak jest wsią, wygląda on jak małe miasteczko i taki też ma charakter. Ponadto jest on świetną miejscowością turystyczną, a także stanowi lokalny ośrodek gospodarczy oraz kulturalny. Będąc we Frysztaku, a powodów do odwiedzenia go jest wiele, warto zwrócić uwagę na frysztacki rynek. Jest to cudowne miejsce, gdzie odbywa się wiele lokalnych imprez. Rynek ma kształt prostokąta, leży w samym centrum miasta i wyłożony jest kostką. Ponadto znajduje się na nim bardzo dużo drewnianych ławek, jest on więc idealnym miejscem, aby odpocząć i porozmawiać ze znajomymi. Na frysztackim rynku znaleźć możemy pomnik świętego Floriana. Został on tam postawiony wieki temu, gdyż Frysztak kilkakrotnie został spalony. Święty Florian ma za zadanie ochraniać Frysztak przed kolejnymi pożarami. Niedawno zarówno rynek, jak i pomnik świętego Floriana zostały odrestaurowane. Wokół frysztackiego rynku znaleźć możemy wiele instytucji, a także restaurację. Będąc we Frysztaku warto odwiedzić rynek, usiąść na ławeczce i popodziwiać przepiękną wieś. Przy rynku znaleźć możemy również plan miasta, który podpowie nam co warto w nim zobaczyć. Frysztak posiada swój wyjątkowy klimat i charakter. Jeśli nie masz więc planów na weekend, zabierz przyjaciół lub rodzinę i przyjedź do Frysztaka. Możesz również odwiedzić to miejsce przy okazji wycieczki w Bieszczady, Frysztak bowiem jest miastem leżącym bardzo blisko tych wspaniałych gór. Z pewnością spodoba Ci się tu i może nawet będziesz chciał zostać tu na dłużej.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1363