Trasa turystyczna: Stępina - góra Chełm

Adres:

Frysztak

Zwiedzanie różnych ciekawych okolic zwykle wiąże się również z podróżami pieszo, jednak zwykle nie grają zbyt dużej roli w dobrze zorganizowanej miejscowości która nastawiona jest na turystów i ich wygodne zwiedzanie.

Co jednak, jeżeli ludzie lubią zwiedzać i chodzić piechotą do najbardziej niedostępnych miejsc, gdzie zwykle nie da się wjechać kolejką czy motorem? Takie atrakcje można spotkać w okolicy góry Chełm jak i całym rezerwacie Stępina. Jest to szlak stworzony z myślą o górskich wycieczkach, a prowadzi on po najpiękniejszych zakątkach tej okolicy. Widoki są zdecydowanie oszałamiające, a zmęczenie szybko znika kiedy dociera się do najpiękniejszej części tego szlaku, czyli na szczyt góry Chełm. Widok rozpościerający się na dużą odległość jest zachwycający, a wszyscy którzy docierają tam są zgodni, że było warto piąć się na sam szczyt. Krajobraz który można tam zobaczyć bardzo przypomina południowe strony Polski, a najbardziej chyba góry Świętokrzyskie, które również swoim pięknem zwabiają mnóstwo turystów. Warto wspomnieć o tym, że góra Chełm to miejsce gdzie występuje wiele chronionych gatunków roślin, takich jak lilie złoto głów, czy inne, które swoim pięknem jeszcze uświetniają wygląd tej okolicy. Szlak ten jest przystosowany dla każdego kto chce się tam dostać, dlatego warto się wybrać w te okolice by pospacerować czy zdecydować się ostatecznie na małą wspinaczkę na górę Chełm. Cały rezerwat to miejsce gdzie można doskonale wypocząć i odetchnąć czystym górskim powietrzem. Szczególnie wiosną lub latem, górski klimat i piękne lasy są doskonałym schronieniem przed upałem i dają ukojenie chłodem.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3562