Dwór w Lwowianach

Adres:

Lwowiany

Bardzo atrakcyjnym miejscem do odwiedzenia w gminie Głubczyce jest Dwór w Lwowianach.

Jest to osada, która powstała w XVIII wieku i cieszy oczy do dziś. Jest to miejsce, do którego udaje się wiele osób. Jednocześnie jest to bardzo ważny zabytek tego terenu. Jest to obiekt wzniesiony na rzucie prostokątnym pokryty czerwoną dachówką. W środku znajduje się klatka schodowa zachowana od początku istnienia. Cały dwór można zwiedzać, jest to obiekt otwarty całym rokiem. Dwór w Lwowianach jest przykładem kompleksu, w jakich kiedyś żyli bogaci ludzie, panowie. Na terenie całej Polski jest wiele takich miejsc. Jednocześnie są to dworki, które w każdej części służyły temu samemu jak i też dworki, które bardzo się od siebie różniły. Dwór w Lwowianach jest obiektem podpiwniczonym w odróżnieniu od wielu innych dworków. Nie posiada on zbyt dużej ilości budynków bocznych, dlatego piwnica była i jest miejscem dobrego zagospodarowania. Chcąc poznać budownictwo i architekturę XVIII wieku warto jest się udać w to miejsce. Jest to bardzo ważne, ponieważ dziś niewiele takich dworków jest otwartych i niewiele jest dopuszczonych do zwiedzania. Bardzo ważne jest również to, że dziś większość dworków jest zaadoptowanych w obiekty mieszkalne wielorodzinne, Dwór w Lwowianach nie. Jest to zabytek, który wielokrotnie był odnawiany, dlatego też dziś jest zachowany w prawie idealnym stanie. Dwór w Lwowianach oprócz ciekawego budownictwa przedstawia wokół siebie piękną roślinność, którą warto jest zobaczyć i podziwiać. Jest to doskonałe miejsce na zarówno letni jak i zimowy wypoczynek, spacer czy po prostu cel podróży. Dwór w Lwowianach jest odwiedzany zarówno przez turystów jak i mieszkańców, jest to miejsce, do którego organizowane są najróżniejsze wycieczki turystyczne czy tez szkolne. Obiekt jest wart zobaczenia.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1101