Kościół narodzenia NMP

Adres:

Jana Pawła II 7, 48-100 Głubczyce

Kościół narodzenia NMP w Głubczycach swoje początki miał już w XIII wieku i w tym okresie został wybudowany.

Jest to kościół wyznania katolickiego. Do dziś można podziwiać go zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Jest to obiekt udostępniony turystom jak i tez odbywają się tam nabożeństwa. Kościół narodzenia NMP zbudowany jest z cegły. Został on wybudowany w stylu gotyckim, a nawet wczesnogotyckim. Jednak z biegiem lat został on wielokrotnie przebudowywany i odbudowywany. Na wszystkie te ruchy wpłynęła I jak i II Wojna Światowa oraz wielki pożar w mieście. Dziś Kościół narodzenia NMP jest w bardzo dobrym stanie i jest to miejsce, do którego udaje się bardzo wiele ludzi. Kościół narodzenia NMP to nie tylko miejsce sakralne, ale jednocześnie jest to miejsce, które w wyjątkowy sposób pokazuje wczesnogotycką architekturę, którą w innych tego typu obiektach ciężko jest odróżni. Kościół narodzenia NMP w Głubczycach to doskonałe miejsce, w którym można przemyśleć wiele spraw związanych z życiem. Jest tam cicho i spokojnie, co bardzo kojąco działa na zmysły. Z tego typu relaksu dla głowy korzysta bardzo dużo osób, bez względu na wiek czy wyznanie. Kościół jest otwarty dla każdego, nie ma tu żadnej selekcji jak i też każdy może poczuć się w nim bardzo dobrze. Jest to miejsce przyjazne zarówno dla ludzi starszych jak i dzieci. Chcąc poznać architekturę wczesnego gotyku nie można pominąć tego miejsca. Charakterystyczne elementy tej architektury można zauważyć już przed obiektem w postaci dwóch wież, które samym swoim widokiem jak i wysokością przyciągają wiele osób. W połączeniu z przepięknymi witrażami w oknach tworzą one wrażenie jakby to była katedra, a jest to kościół, który dzięki wiernym i dzięki mieszkańcom tego miasta zachował swój niesamowity wygląd do dziś i dzięki temu możemy go odwiedzić w każdej chwili, całym rokiem.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1154