Obszar chronionego krajobrazu rejonu Mokre Lewice

Adres:

Głubczyce

Obszar chronionego krajobrazu rejonu Mokre Lewice jest terenem położonym u podnóża Sudetów.

Obszar ten nazywany dziś jest Górami Opawskimi i swoja powierzchnią określony jest w ilości 8190 ha. Kiedyś był to zwykły obszar, jak każdy – zielony, górzysty. Jednak w 1988 roku Rada Narodowa powołała uchwałę, która cały obszar objęła ochroną. Stało się tak ze względu na to, że ten teren bogaty jest w roślinność nigdzie indziej niespotykaną jak i tez w przepiękne krajobrazy. Na teren można się dostać w każdy sposób jednak trzeba się liczyć z obowiązującymi tam przepisami, czyli takimi, jakie obowiązują we wszystkich rezerwatach czy też parkach przyrodniczych. Jest to niezwykłe miejsce i nie da się go po prostu obejść. Można za to zaplanować sobie na tym terenie fantastyczny urlop, który będzie się przez lata wspominać jak i też będzie się tam powracać. Góry Opawskie są bardzo tajemnicze i nikt tam nigdy sie nie nudzi. Dodatkowo bardzo dużym atutem tego terenu jest to, że nie są to góry wysokie, więc może się tam wybrać każda osoba. Jeżeli komuś stan fizyczny czy też zdrowie nie pozwala n wspinaczkę górską może czas tam spędzony poświęcić na spacery po dolinach, które zachwycają swoim widokiem. Jak widać Obszar chronionego krajobrazu rejonu Mokre Lewice jest jednym z ciekawszych miejsc regionu opolskiego. Jest to obszar, który w pewien sposób jest podzielony – na góry Opawskie, Park Krajobrazowy i tym podobne mniejsze obszary. Jest to doskonałe miejsce na wypoczynek jak i na lekcję przyrody. Obszar chronionego krajobrazu rejonu Mokre Lewice jest obszarem całorocznym, dlatego też nie trzeba się martwić jadąc wiosną, latem czy też zimą. Jest to miejsce dla każdego, kto chce aktywnie spędzić czas i połączyć to z nauką, ale też jest to miejsce dla osób, które po prostu chcą przeżyć fantastyczną przygodę w swoim życiu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 849