Pałac w Pielgrzymowie

Adres:

Pielgrzymów

Zwiedzanie zamków, dworków czy też pałacy jest bardzo interesującym zajęciem.

Dzięki temu można poznać wspaniałą architekturę w najróżniejszych stylach, dotknąć starych murów, które w części zachowały się do dziś jak i też poznać historię danych miejsc oraz we własnej fantazji można się przenieść w odległe czasy i zobaczyć jak kiedyś ludzie żyli, radzili sobie podczas spraw codziennych oraz jak walczyli o swoje ziemie. Jednym z takich przykładów jest pałac w Pielgrzymowie. Pielgrzymów jest wioską położoną na dolnym Śląsku, jednak jest to wioska o dużej historii jak i też jest bogata w zabytki kultury. Pałac w Pielgrzymowie wybudowany jest w stylu barkowo – klasycznym. Jest to konstrukcja 1 – osiowa. Pałac w Pielgrzymowie jest obiektem kilkukrotnie przebudowywanym jak i odbudowywanym. Jego obecny wizerunek powstał na przełomie lat 1660 – 1690. Jednak, jako podstawową budowę uznaje się XVI wiek. Wybierając się do pałacu w Pielgrzymowie można tam spokojnie spędzić cały dzień. Można zwiedzać zabytek jak i resztę wolnego czasu spędzić w przyzamkowym parku. Jest to urokliwe zielone miejsce przepełnione lipami. Dodatkowym atutem tego miejsca są tulipany, sekwoje jak i magnolie oraz akacje. Bardzo dużą atrakcją tego miejsca jest niezwykły pomnik przyrody, którym jest ponad 200 letni miłorząb. Jest to miejsce przeznaczony dla każdego zwiedzającego, zarówno dla osób starszych, którzy mogą spokojnie odpocząć w parku, jak i dla dzieci, które doskonale się bawią zarówno podczas zwiedzania jak i czasu wolnego na powietrzu. Obiekt pałacowy w Pielgrzymowie jest obiektem całorocznym, dlatego też przebywając w okolicy obojętnie, o jakiej porze roku warto jest tu zajrzeć. Zarówno sam pałac jak i park bogaty w dużą roślinność oraz sam fakt, że wszystko znajduje się na skarpie sprawia, że każda osoba tu przebywająca czuje się wyjątkowo. Jednocześnie jest to miejsce, które swoim urokiem przyciąga dużą rzeszę zwiedzających nie tylko w okolicy.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2074