Park Miejski Głubczyce

Adres:

Głubczyce

Park Miejski w Głubczycach jest jednym z ciekawszych miejsc tego miasta.

Jest to teren, który rozciąga się od południowej części miasta wzdłuż lewego brzegu Psiny, rzeki, która przebiega przez miasto. Inicjatorem parku miejskiego w Głubczycach był Joseph Laufferow. Powstanie parku miejskiego datuje sie na rok 1837 i jest nim do dziś. W pierwszej fazie jego powstania osuszono odnogę psiny, która dziś przechodzi przez cały park przez jego środek. Spacerując po terenie parku można zobaczyć pomnik, a raczek obelisk żołnierza radzieckiego. Jednak zanim on powstał w tym miejscu stała Kolumna Zwycięstwa, która była symbolem zwycięstwa Prusów w wojnach n tym terenie. Jest to niezwykle historyczne miejsce, a drzewa, które zdobią cały park miejski widziały bardzo dużo przez lata swojego istnienia. Podczas II Wojny Światowej jak i prawie całe miasto tak i park uległ częściowemu zniszczeniu. Z czasem po Wojnie został odrestaurowany i cieszy mieszkańców oraz przyjezdnych do dziś. Park miejski w Głubczycach jest miejscem wypoczynku dla każdego. Można się do niego udać z kocem i odpocząć na parkowych polanach jak i też można wyruszyć tam z dobrą książką i przenieść się w świat literackiej fantazji na świeżym powietrzu. Park miejski w Głubczycach jest też doskonałym miejscem wypoczynkowym dla dzieci, ponieważ na jego terenie znajduje się dość duży plac zabaw, który powstał po Wojnie. Jest to niezwykłe miejsce i nie da się tam nudzić o żadnej porze roku. Park miejski w Głubczycach przepięknie wygląda zarówno wiosną, gdy wszystko się budzi do życia, latem, gdy wszystko się zieleni i cieszy pięknym słońcem. Jesienią, która pokrywa park miedzią oraz zimą, gdy wszędzie jest biało. Na spacer można tam iść zawsze zarówno, aby odpocząć jak i po to żeby przemyśleć jakieś ważne sprawy w swoim życiu, a przecież doskonale się rozwiązuje pewne sprawy na świeżym powietrzu w otoczeniu przepięknej przyrody, czyli przede wszystkim w parku.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2070