Ratusz miejski w Głubczycach

Adres:

Rynek, 48-100 Głubczyce

Ratusz miejski w Głubczycach to miejsce, które cieszy się dużym powodzeniem wśród turystów.

Obecnie w jego murach znajduje się Muzeum Ziemi Głubczyckiej oraz biblioteka. Od samego początku, czyli od 1383 roku wiele się zmieniło w wyglądzie ratusza. W pierwsze kolejności był on zwykłym domem kupieckim, do którego dostawiono wieżę i nazwano ratuszem. Przy tej rozbudowie zastosowano przede wszystkim styl renesansowy. Z biegiem lat – podczas wielkiego pożaru jak i podczas bombardowania miasta podczas II Wojny Światowej – ratusz uległ prawie całkowitemu zniszczeniu. Po powodzi odbudowano go jednak zachowując już styl barokowy i powiększając jego wielkość. Po II Wojnie Światowej zaś ratusz pozostał w ruinie i z roku na rok coraz bardziej go rozbierano. W 2006 roku dopiero podjęto decyzję o jego odbudowie. Cała inwestycja pochłonęła milionowe fundusze jednak dzięki temu dziś można podziwiać ratusz odtworzony częściowo w stylu renesansowym. Budynek został oddany ponownie do użytku w 2008 roku i do dziś jest obiektem otwartym dla zwiedzających. Ratusz miejski w Głubczycach dziś nie pełni funkcji ratusza jednak jego bogate ozdoby jak i ciekawa historia przyciągają wiele osób. Warto jest zobaczyć ten budynek ze względu na zastosowany styl budynku, który jest odzwierciedleniem pierwotnego wyglądu budynku. Dodatkowo bardzo ważne jest to, że podziwiając architekturę ratusza można jednocześnie zwiedzić imponujące zbiory obecnego tam Muzeum. Jest to miejsce polecane dla każdej osoby całym rokiem. Dodatkowo podczas wizyty w ratuszu można spokojnie wypocząć w ładną pogodę na okolicznym rynku. Jest to miejsce niezwykłe jak i jednocześnie jest to doskonała atrakcja turystyczna, do której wiele osób powraca jak i wiele osób o niej mówi. Zwiedzając samo muzeum można poznać dużą historię samego miasta, co jest ważne zarówno dla mieszkańców jak i osób odwiedzających Głubczyce.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1427