Rynek w Głubczycach

Adres:

Rynek, 48-100, Głubczyce

Rynek w Głubczycach jest bardzo charakterystycznym miejscem, jest to jedyny rynek, który swoim kształtem przypomina ćwiartkę koła.

Zdobią go przepiękne zabytki architektury w tym też sam ratusz. Już w najdawniejszych czasach rynek był miejscem wszystkich spotkań. To właśnie na jego terenie odbywały się największy wymiany handlowe. Kiedyś to było zwykłe targowisko, jednak, gdy miasto uzyskało prawa miejskie plac ten zamieniał się w prawdziwe centrum, reprezentację miasta, czyli rynkiem. Dziś rynek w Głubczycach nadal pełni funkcję najważniejszego, centralnego miejsca w mieście. Można tu zauważyć wiele grup ludzi spacerujących jak i zwiedzających. Jest to miejsce, w którym odbywają się wszystkie imprezy w mieście takie jak pikniki czy też festyny. Każdy chętnie tu spędza czas zarówno spacerując jak i odpoczywając na rynkowych ławkach. Dziś nie odbywa się tu handel z ulicznych straganów i nie jest to targowisko, ale za to w okolicznych budynkach zawsze można kupić coś ciekawego czy też zatrzymać się w kawiarni na kawę i ciastko. Jest to niezwykłe miejsce, które poza tym, że przyciąga ludzi i ich łączy, bo zawsze można poznać kogoś ciekawego to jest to również miejsce, z którego rozpoczynają się bardzo ciekawe szlaki turystyczne. Rynek Głubczycach jest miejscem gdzie wiele wycieczek rozpoczyna swoja podróż zwiedzania po mieście jak i też jest miejscem, w którym ta podróż się kończy. Można na nim zobaczyć naprawdę wiele atrakcji a przy tym jego kształt jest czymś wyjątkowym. Każda osoba przebywająca nawet w okolicy powinna się na niego udać chociażby ze względu na jego kształt, bo jest to wyjątkowe zjawisko, a przy okazji można poznać przepiękne budynki bogatej architektury, które swój pierwotny wygląd częściowo zachowały do dziś. Przebywanie na rynku jest jednocześnie relaksem, nauka i wielkim doznaniem dla zmysłów.

Odwiedziłeś oceń:
(2 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3786