Trasa rowerowa Opavice

Adres:

Głubczyce

Trasa rowerowa Opavice jest zlokalizowana w Głubczycach, a więc w miejscowości położonej w województwie Opolskim.

Jest to niezbyt wymagająca trasa, która na pewno idealnie nadaje się na przejażdżkę rodzinną, zdrowotną oraz rekreacyjną. Po drodze można zdecydować się na zwiedzenie kilku ciekawych zabytków, ale też na podziwianie licznych okazów przyrody oraz zwierząt. Rowery bez problemów można wypożyczyć na miejscu, są one w bardzo dobrym stanie. Dużym atutem jest to, że trasa nie jest trudna pod kątem technicznym i nie znajdują się na niej żadne niebezpieczne elementy. Na trasie można zobaczyć m. in. kościół Serca Pana Jezusa, kościół Wniebowzięcia Maryi Panny, Przedgórze Sudeckie, Obszar Chronionego Krajobrazu "Lewice-Mokre" oraz barokową kaplicę św. Jakuba i Filipa. Jak widać wyraźnie na brak atrakcji turystycznych na tym szlaku rowerowym nie można narzekać, dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, że ludzie tak chętnie decydują się na jego odwiedzenie. Oczywiście najwięcej jest tam kościołów oraz kapliczek, więc coś dla siebie znajdą zwłaszcza osoby bardzo religijne i pobożne. Budowle sakralne w okolicach Głubczyc odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego spora ich ilość zlokalizowana jest na ścieżce rowerowej Opavice. Na taką podróż zdecydować mogą się również dzieci, ponieważ trasa nie jest wymagająca, dostarcza pokaźną wiedzę historyczną oraz dydaktyczną, która może się przydać w szkole. Z pewnością jest to obowiązkowy punkt wycieczki będąc w Głubczycach na wakacjach lub urlopie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 978