Czerwony szlak turystyczny - Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza

Adres:

Głuchołazy

Szlak czerwony zwany inaczej Głównym Szlakiem Sudeckim im. Mieczysława Orłowicza o długości ok. 444 km łączy Świeradów Zdrój z Prudnikiem.

Jest jednym z najpiękniejszych szlaków, który przebiega przez pasmo Sudetów. Przejście całej trasy zajmuje około 104 godziny. Szlak zaczynamy w Świeradowie Zdroju, gdzie warto zatrzymać się w pijalni wód, oraz zobaczyć Muzeum Szachów. Kolejną miejscowością jest Szklarska Poręba. Można zatrzymać się w Muzeum Minerologicznym, gdzie zobaczyć można minerały spotykane w Sudetach, oraz Muzeum Ziemi. Uwagę warto zwrócić także na Kościół Cmentarny MB Różańcowej. Będąc w Karpaczu zobaczymy Świątynie Wang, Dziki Wodospad, Zaporę na Łomnicy, a także Muzeum Sportu i Turystyki regionu Karkonosze. W Jedliczu Zdrój ciekawe zobaczenia jest Sanktuarium, oraz Dom zdrojowy. Kolejną miejscowością jest Kudowa Zdrój, gdzie największą atrakcją są Błędne skały. Warto również zobaczyć skalne pomniki, Kaplicę Czaszek, Pijalnię Wód Mineralnych, a także Pomnik trzech kultur. W Duszniku Zdrój zobaczymy Dworek im. Fryderyka Chopina, Pieniewa Chopina, oraz Kościół pw. św. Piotra i Pawła. Następnie udajemy się do miejscowości Krowiarki, gdzie warty uwagi jest XIX- wieczny pałac. Udając się do miejscowości Piotrkowice Nyskie zobaczymy barokowy Pałac, wraz z gotyckim kościołem św. Marcina. W Głuchołazach zobaczymy Basztę bramy górnej dawnych murów miejskich, oraz Ratusz. Szlak kończymy w miejscowości Prudniki. Warta uwagi jest tutaj Wieża średniowiecznego zamku, oraz Ratusz. Można także udać się do Muzeum Ziemi Prudnickiej ze zbiorami archeologicznymi, etnologicznymi i historycznymi obecnej południowej części Opola.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1851