Parkowa Góra

Adres:

Głuchołazy

Parkowa Góra to zachwycający pięknem szlak górski, położony w Górach Opawskich. Kojarzony z Głuchołazami z oczywistego powodu – leży tuż przy ty miasteczku.

Parkowa Góra znana jest również pod nazwą Góra Chrobrego. Warto dodać, że do masywu znanego jako Góra Parkowa, zalicza się tak naprawdę trzy różne szczyty górskie: Przednią Kopę o wysokości 467 m. n.p. m., Średnią Kopę, która jest wyższa i Tylną Kopę. Średnia Kopa to góra o wysokości 543 m. n.p. m. a Tylna Kopa jest górą o wysokości 527 m. n.p. m. Turyści, którzy zdecydują się pokonać ten ciekawy szlak, z pewnością zauważą, że wzdłuż drogi na Przednia Kopę, znajdują się zabytkowe tabliczki drogi krzyżowej. Zamontowane zostały w tym miejscu wiele lat temu. Przednia Kopa jest ciekawostką również z innego powodu – z uwagi na wieżę widokową. Na szczycie Przedniej Kopy możemy wejść na wierzę widokową, z której widok zachwyci każdego. Co ciekawe, wieża widokowa to miejsce z kilkusetletnią historią. Zbudowano ją w 1898 roku. Na początku była obiektem o wysokości 16, 5 metra. W roku 1922 podwyższono ją do o ponad 5 metrów. Od tej pory wieża widokowa ma wysokość 22 metrów. Wieża widokowa znajduje się w centrum schroniska, które na szczycie góry istniało kilkaset lat. Spłonęło niestety w roku 1992 Warto wybrać się na ten szlak, zachwycić się pięknem gór i lasu świerkowego, którym porośnięty jest właściwie cały szlak. W północnej części szlaku można znaleźć jeszcze stary las bukowy, jednak można tu mówić raczej o pozostałościach dawnego pięknego lasu. Pozostałościach, które są równie ciekawym miejscem jak las świerkowy. Górę Parkową można polecić wszystkim, którzy kochają kontakt z naturą, zwiedzanie miejsc, które stworzyła natura. Jednodniowa wycieczka wystarczy by zobaczyć cały szlak i przekonać się, że Góra Parkowa to miejsce, które warto było zobaczyć.

Odwiedziłeś oceń:
(2 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2759