Ścieżka do Beskidzkiego Morskiego Oka w Szymbarku

Adres:

Gorlice

Ścieżka turystyczno – przyrodniczo – edukacyjna do Beskidzkiego Morskiego Oka w Szymbarku istnieje tutaj od 2007 roku pod nazwą "Szlakiem Architektury Drewnianej od cerkwi na Wólce do Beskidzkiego Morskiego Oka w Szymbarku".

Ścieżka rozpoczyna się właśnie przy cerkwi w Wólce, prowadzi leśną drogą do kasztelu, przez centrum wsi i zahacza o skansen i kościół świętego Wojciecha, które to obiekty warto zwiedzić będąc na tej ścieżce. Potem droga biegnie przez lasy szlakiem zielonym, który prowadzi z Szymbarku do Stróż, aż do rezerwatu "Jelenia Góra". Potem ze szlaku zielonego należy zejść nad osuwiskowe jezioro, które jest własnie zwane Beskidzkim Morskim Okiem, nazwa nie jest przypadkowa, gdyż bardzo przypomina Morskie Oko w Zakopanem. Powrót może być tą samą drogą, lub można też zamiast wracać do cerkwi, pójść szlakiem zielonym do centrum Szymbarku, lub ewentualnie do przysiółka Łęgi. Ścieżka ta powstała dzięki konkursowi "Małopolska Gościnna", który został wygrany przez PTTK Oddział w Gorlicach, została potem oznakowana i wybudowano tutaj małą infrastrukturę turystyczną. W okolicach ścieżki wykonano również dwie tablice informacyjno-turystyczne, które zostały sfinansowane ze środków finansowych Województwa Małopolskiego, zawierają one opisy i najciekawsze informacje na temat Beskidzkiego Morskiego Oka oraz rezerwatu Jelenia Góra. Na ścieżce znajdują się kosze na śmieci, ławki a jezioro zostało ogrodzone drewnianą balustradą. Zgubienie się jest praktycznie niemożliwe bo teren jest idealnie oznakowany, dba o to 11 drogowskazów i 3 tablice informacyjne. Szlak ten to znakomity pomysł na spędzenie aktywnie jednego dnia wraz z rodziną lub na długą wędrówkę z gronem najbliższych znajomych. Leśne drogi, piękne krajobrazy i uwieńczenie wędrówki czyli Beskidzkie Morskie Oko zachęcają wszystkich turystów do skorzystania z tej ścieżki.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1392