Kasztel w Szymbarku

Wstęp:

WOLNY

Adres:

38-311 Szymbark, przy drodze krajowej nr. 28

Telefon:

18 351 31 14

Budynek wybudowany około 1540 roku w Szymbarku. Jest to bardzo cenny zabytek architektury renesansu w Polsce, określanym przez znawców jako czołowy przykład kasztelu polskiego. Od 2011 roku budynek funkcjonuje jakośrodek Konferencyjno–Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku”, oddział "Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów". W trakcie zwiedzania zobaczyć można wystawę przedmiotów, narzędzi, mebli, dokumentów, ubiorów oraz fotografii dokumentalnych byłych właścicieli „schedy szymbarskiej”, pamiątki dawnych rodów szymbarskich, zrekonstruowane sprzęty i uzbrojenie czy skorzystać z interaktywnej ekspozycji pozwalacjącej oglądnąć film ukazujacy Kasztel z lotu ptaka lub szczegółowo poznać historię i kontekst funkcjonowania renesansowego dworu obronnego w Szymbarku.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2262