Park Miejski w Gorlicach

Adres:
Park Miejski, Gorlice

Park Miejski w Gorlicach imienia Wojciecha Biechocińskiego to jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów w całym mieście.

Przede wszystkim jest tutaj mnóstwo zieleni i miejsca do odpoczynku dzięki wielu ławeczkom, ale również miejscom, gdzie można usiąść na trawie i podziwiać przepiękny park. Znakomicie komponują się również schody parkowe, które przecinają zieleń i prowadzą do drugiej części miasta. Park jest wyposażony w dwa place zabaw dla dzieci, tak więc wypoczynek rodzinny można połączyć z atrakcjami dla dzieci, dzięki czemu nie będą się nudzić. Wojciech Biechociński był jednym z przywódców konfederacji barskiej i przy samym wejściu do parku stoi jego popiersie ale również pomnik Orła Białego - symbolizującego niepodległość Polski. Jednak najczęściej fotografowanym obiektem jest niewątpliwie pomnik zakochanych niedźwiadków, jest to często tło sesji ślubnych a wkomponowany w parkową zieleń oraz schody wygląda po prostu nieziemsko. Kolejną atrakcją dla dzieci jest ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza, dzięki której najmłodsi mogą poznać wiece informacji o florze i faunie okolic, każde stanowisko jest zaopatrzone w tablice informacyjne na których tekst jest zapisany w dwóch językach - polskim oraz niemieckim. Ciekawym pomysłem na spędzenie czasu po odpoczynku w parku jest niewątpliwie wizyta na basenie "fala", który znajduje się zupełnie nieopodal parku, można spokojnie przejść się na piechotę. Jest to pływalnia o kilku basenach w tym dużym basenie sportowym, ale również z basenem dla dzieci, zjeżdżalniami i co ważne i bardzo popularne w lecie pływalnią zewnętrzną. Jest to duży i nowoczesny kompleks, który odwiedza spora liczba turystów a lokalizacja obok parku sprzyja planowaniu dnia właśnie na basenie wraz z odpoczynkiem na świeżym powietrzu, wśród pięknej, zielonej przyrody.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1925