25. Festiwal Kultury Ukraińskiej na Podlasiu „Podlaska Jesień”2016

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 23 październik 2016 18:00 WOLNY
Adres:

ul. T. Sołoniewicz 4, Hajnówka

Związek Ukraińców Podlasia wraz ze współorganizatorami zaprasza na

25. Festiwal Kultury Ukraińskiej na Podlasiu „Podlaska Jesień”2016.

Od  15 do 23 października 2016r. w wielu miejscowościach na Podlasiu odbędą się wydarzenia prezentujące walory kultury ukraińskiej. Koncerty, spektakle, wystawy będzie można obejrzeć między innymi w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Czeremsze, Zahorowie, Narwi, Siemiatyczach a także w Hajnówce.

W Festiwalu wezmą udział następujące zespoły:

Z Ukrainy: Narodowy Akademiczny Zasłużony Ludowy Chór Ukrainy im. G. Weriowky z Kijowa, „Silśka muzyka” i „DRIM`A” z Równego, „Namysto” z Kowla.

Z Polski: Zespół „Soneczko” z Przedszkola nr 9 „Leśna Polana” z Bielska Podlaskiego, „Dobryna” z Białegostoku, „Rodyna” z Dubiażyna, Ukraiński Zespół „Hiłoczka” z Czeremchy, Zespół Pieśni i Tańca „Ranok” z Bielska Podlaskiego, Studio Piosenki FART z Bielska Podlaskiego, Studio Piosenki Estradowej Hajnowskiego Domu Kultury, „Werwoczki” z Orli, „Łuna” z Parcewa, „Nowina” z Mszczony Królewskiej, „Niezabudki” z Nurca Stacja, „Dobrynianka” z Dobrynia Dużego.

Hajnówka

Godz. 18.00 Hajnowski Dom Kultury, ul. T. Sołoniewicz 4

Koncerty zespołów z Podlasia i Ukrainy: Narodowy Akademiczny Zasłużony Ludowy Chór Ukrainy im. G. Weriowky z Kijowa (Ukraina), „Silśka muzyka”  i „DRIM`A” z Równego (Ukraina), „Namysto” z Kowla (Ukraina), Zespół Pieśni i Tańca „Ranok” z Bielska Podlaskiego, „Łuna” z Parcewa, Ukraiński zespół „Hiłoczka” z Czeremchy, Studio Piosenki Fart z Bielska Podlaskiego, Studio Piosenki Estradowej HDK.

Wystawa – kiermasz rękodzieła ludowego.

z Białegostoku, „Rodyna” z Dubiażyna, Ukraiński Zespół „Hiłoczka” z Czeremchy, Zespół Pieśni i Tańca „Ranok” z Bielska Podlaskiego, Studio Piosenki FART z Bielska Podlaskiego, Studio Piosenki Estradowej Hajnowskiego Domu Kultury, „Werwoczki” z Orli, „Łuna” z Parcewa, „Nowina” z Mszczony Królewskiej, „Niezabudki” z Nurca Stacja, „Dobrynianka” z Dobrynia Dużego.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1289