Kino CINEMA LUMIERE w Hajnówce – 24 października 2016r. (poniedziałek), Hajnowski Dom Kultury

Wydarzenie archiwalne
Poniedziałek, 24 październik 2016 09:00 Ceny biletów: 15 zł – normalny, 13 zł – ulgowy, 12 zł – grupowy.
Adres:

ul. T.Sołoniewicz 4, Hajnówka

W repertuarze tegorocznego kina objazdowego Cinema Lumiere same nowości, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Już 24 października zapraszamy do Hajnowskiego Domu Kultury.

Dla najmłodszych proponujemy film familijny „Szajbus i Pingwiny”. To niesamowita przygoda sympatycznego czworonoga imieniem Szajbus, który  próbuje ocalić przed zagładą stado australijskich pingwinów. Czas trwania: 1 godz. 35 min.

Zobacz zwiastun: www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1+%28polski%29-38933 .

Kolejna propozycja zabierze nas w podróż przyrodniczą po tajemnicach prapuszczy, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką – jednej z najstarszych naturalnych skarbów Europy - Puszczy Białowieskiej. Stanie się to za prawą dokumentalno-przyrodniczej opowieści „Królestwo”, twórców „Mikrokosmosu” i „Makrokosmosu” (reż. Jacques Perrin, scen. Jacques Perrin, Jacques Cluzaud, Stéphane Durand). Czas trwania: 1 godz. 37 min.

Więcej o filmie na: www.krolestwo-film.pl.

„Dziewczyna z pociągu” – to ekranizacja bestsellera autorstwa Pauli Hawkins wyreżyserowanego przez Tate Taylora. Thriller. Załamana rozwodem Rachel spędza dnie na fantazjach o pięknej parze mieszkającej w domu, który codziennie mija jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy tam coś, co wkrótce wywróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może okazać się ponad jej siły. W roli głównej: Emily Blunt. Czas trwania: 1 godz. 52 min.

Zobacz zwiastun: www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+2+%28polski%29-40376.

Ostatnią z propozycji filmowych jest polska produkcja reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, która przenosi widza w czas II wojny światowej ukazując tajemnice jednej z najbrutalniejszych zbrodni.   „Wołyń" – o nim mowa to nie tyle film o ludobójstwie, co o erozji świata opanowanego przez symbole i przynależności. A te – jeśli dać im nieograniczoną władzę – za nic mają realne życie. Ojciec Zosi postanawia wydać ją za najbogatszego we wsi wdowca z dwójką dzieci, nie bacząc na to, że córka kocha ukraińskiego chłopca. Wkrótce życie lokalnej społeczności diametralnie zmienia II wojna światowa. Czas trwania: 2 godz. 30 min.

Zobacz zwiastun: www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-39860.

Seanse: Godz. 9.00 „Szajbus i Pingwiny”

Godz. 11.00 „Królestwo”

Godz. 16.45 „Dziewczyna z pociągu”

Godz. 18.45 „Wołyń”.

Ceny biletów: 15 zł – normalny, 13 zł – ulgowy, 12 zł – grupowy.

Zapraszamy!!

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1412