Koncert Michała Skiepko z Grodzieńską Orkiestrą Kameralną pod batutą Uladzimira Bormataua

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 21 styczeń 2017 18:00 WOLNY
Adres:

ul. T. Sołoniewicz 4, Hajnówka

Hajnowski Dom Kultury zaprasza na koncert z udziałem artystów operowych światowej sławy.

21 stycznia 2017r. o godz. 18.00

w Sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury

wystąpią:

Michał Skiepko z Grodzieńską Orkiestrą Kameralną

pod batutą Uladzimira Bormataua

oraz zaproszonych gości:

Małgorzaty Długosz i Ryszarda Morki.

Zapraszamy!!

 

O artystach:

Michał Skiepko – tenor, śpiewak operowy. Pochodzi ze wsi Pasieki (gm. Narewka).  Karierę artystyczną rozpoczął w Centralnym Zespole Wojska Polskiego. Pracował w Warszawskiej Operze Kameralnej Następnie zaangażował się do Teatru Wielkiego w Łodzi. Następnym miejscem pracy dla niego był Teatr Wielki w  Warszawie. Jego dorobek artystyczny to między innymi: Verdi „Traviata”, Moniuszko „Straszny Dwór”. Zdobywca złotego medalu na Międzynarodowym Konkursie Verdiego w Busseto. 

Małgorzata Długosz  - sopran, solistka Teatru Muzycznego Gliwicach i Opery Nova w Bydgoszczy. Związek Artystów Scen Polskich przyznał jej w 2003 roku Dyplom uznania za wybitne osiągnięcia w sztuce wokalno-aktorskiej na Scenach Teatrów Muzyczno-Operetkowych i za całokształt pracy artystycznej. 

Ryszard Morka – bas, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Solista warszawskiej sceny operowej Teatru Wielkiego. Wśród jego partii basowych znalazły się m.in. Kreon – „Edyp” Enescu, Zbigniew i Skołuba – „Straszny dwór” Moniuszki, Figaro – „Wesele Figara” Mozarta. Uczestniczył w wielu tournée warszawskiego zespołu m.in. w Japonii, Hong Kongu, na Cyprze. Zdobywca Nagrody dla Młodych Śpiewaków za najlepiej wykonaną arię z oper Stanisława Moniuszki w Kudowie. Obecnie współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku.  

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1236