Chata na Szańcach

Adres:

Koniaków 662, 43-473 Koniaków

Galeria Sztuki Regionalnej Tadeusza Ruckiego została założona w 1990 roku. Prezentuje szeroki przekrój twórców Trójwsi Beskidzkiej w zakresie rzeźby, malarstwa, grafiki, malarstwa na szkle, stolarstwa artystycznego oraz koronek koniakowskich, wzbogacone opowieściami oraz grą na instrumentach ludowych. Znajduje się tutaj także stoisko pracowni ceramicznej ''CERAMIK'' prowadzonej przez córkę twórcy - Justynę Łodzińską. O popularności Galerii świadczy fakt, iż w ciągu trzech lat odwiedziło ją ponad 2 mln osób i cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród zwiedzających z całego świata. Można zobaczyć tutaj i kupić koronkowe serwety, obrusy a nawet elementy bielizny damskiej. W swojej ekspozycji pan Tadeusz Rucki posiada także koronkę (czepiec), która wygrała Konkurs na najstarszą koronkę, przy okazji obchodów 100-lecia koronki koniakowskiej. Liczy ona w przybliżeniu około... 140 lat.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1186