Trójstyk w Istebnej

Adres:

Jaworzynka

Region turystyczny Trójstyk obejmuje tereny przygraniczne trzech państw: Republiki Czeskiej, Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Słowackiej, których centralnym punktem jest miejsce zetknięcia się granic tych państw – trójstyk, który dał nazwę całemu regionowi. Punkt zbiegu trzech granic - Hrcava, Istebna i Cierne - znajduje się w głębokim na 8 m i szerokim na 34 m jarze. W roku 2007 polski i słowacki brzeg nad trójstykiem połączono 18 metrowym drewnianym mostem, zaś zagłębienie na granicy polsko – czeskim mniejszym mostkiem. W tym samym czasie po stronie słowackiej postawiono wiatę turystyczną, a dwa lata później zadaszone miejsce odpoczynkowe z paleniskiem przybyło też po stronie czeskiej. Dostęp wzdłuż granicy polsko – czeskiej dla pieszych, rowerzystów i zwiedzających z wózkami ułatwiają wyłożone płytkami schody oraz ścieżka.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 4793