Wydarzenia otwarte III Zjazdu Karpackiego

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 26 sierpień 2017 10:00 WOLNY
Adres:

Centrum Pasterskie w Koniakowie oraz Amfiteatr "Pod Skocznią", Istebna

Telefon:

+ 48 516 195 614

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów na Jarmark Pasterski do Koniakowa oraz do Amfiteatru "Pod Skocznią" w Istebnej na wydarzenia otwarte III Zjazdu Karpackiego. Wstęp wolny!

W sobotę 26 sierpnia 2017 r. od godz. 10.00 zapraszamy wszystkich gości do Centrum Pasterskiego w Koniakowie na coroczny Jarmark Pasterski – wydarzenie ma charakter otwarty, wstęp bezpłatny.

Po południu o godzinie 13.00 planowana jest również wizyta na sałaszu na Złotym Groniu w Istebnej – gdzie rozpalona będzie symboliczna Karpacka Watra.

Od godz. 16:00 w  Amfiteatrze "Pod Skocznią" w Istebnej podczas Karpackiego Spotkania Integracyjnego zaprezentują się zaproszeni goście z Karpat – nie zabraknie znakomitych artystów, zespołów, kapel, oryginalnych twórców ludowych oraz niepowtarzalnej kuchni karpackiej.

Dniem kulminacyjnym jest niedziela 27 sierpnia 2017 r. Godz. 12:00  spotykamy się wszyscy w okolicy budynku gimnazjum (parking za stacją benzynową), by korowodem karpackim udać się do Amfiteatru "Pod Skocznią" na uroczystą Mszę Świętą. Następnie na terenie amfiteatru planowane są  występy zespołów i kapel z całych Karpat, jak również odbędzie się jarmark rzemiosła ludowego  oraz degustacje tradycyjnych produktów i potraw kuchni regionalnej.

W Gminnym Ośrodku Kultury codziennie od godz. 09:00 do 17:00 będzie można odwiedzić tradycyjną Wystawę Twórczości Ludowej, na której zakupimy pamiątki wykonane wyłącznie przez lokalnych twórców. W Muzeum Jana Wałacha na Andziołówce zobaczymy wystawę obrazów przedstawiających tematykę pasterską.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 679