Wystawa Eugeniusza Białasa "Retrospekcja"

Wydarzenie archiwalne
Środa, 10 maj 2017 16:00 WOLNY
Adres:

Gminny Ośrodek Kultury, Promocji , Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej, 43-470 Istebna Centrum 68

Telefon:

+48 338556208

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Gminny Ośrodek Kultury, Promocji , Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej zaprasza na wystawę prac malarskich Eugeniusza Białasa „Retrospekcja”. Jej wernisaż będzie mieć miejsce w siedzibie Ośrodka w dniu 10 maja 2017 r. o godzinie 16.00.

Eugeniusz Białas urodził się w 1956 roku w Chorzowie. Ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach, Podyplomowe Studium Pedagogiczne oraz Podyplomowe Studia Informatyczne.

Z zawodu nauczyciel, ilustrator i  grafik komputerowy, a z zamiłowania rzeźbiarz oraz plastyk – satyryk.

Współpracował z wydawnictwem "Kleks", norweską wytwórnią filmową "Norsk Tegnefilm" i z wieloma czasopismami.

Autor pasjonuje się akwarelą i satyrą, warto także zauważyć jego wkład w edukację leśną, z którą to przygodę zaczynał ponad 20 lat temu wspólnie z Andrzejem Piechockim, w istebniańskim Leśnym Ośrodku Ekologicznym. Ich wspólne dzieło - Panorama Beskidzka - przez lata pomagała w prowadzeniu zajęć edukacyjnych, była obiektem zachwytów i przecierała szlaki dla innych leśnych ośrodków w Polsce. Na dzień dzisiejszy Eugeniusz Białas jest autorem ponad 20 wystaw o tematyce leśnej w nadleśnictwach w całym kraju! W 2014 roku, kiedy to po gruntownej modernizacji i przebudowie ponownie otwarto LOEE nową wystawę wzbogaconą o nowoczesne, multimedialne środki przekazu wykonywał nie kto inny, jak właśnie Eugeniusz Białas.

Wystawa potrwa do połowy czerwca – serdecznie zapraszamy do zwiedzania!

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1055