Szlak turystyczny Rymanów-Zdrój przez Górę Przymiarki

Adres:

Iwonicz-Zdrój

Szlak Rymanów Zdrój przez Przymiarki to szlak oznaczony kolorem czerwonym i jest jednym z fragmentów Głównego Szlaku Beskidzkiego.

Opuszczając Rymanów kierować się należy do rzeki Tabor i iść wzdłuż zabudowy by wejść do lasu, gdzie na początku ścieżka szybko się wznosi ku górze. Po kilkuset metrach lekkiej wspinaczki z leśnych przerzedzeń zaczynają pojawiać się piękne widoki na tereny położone w Beskidzie Niskim. Dalsza trasa prowadzi ścieżką biegnącą wzdłuż lasu, gdzie stoi niewielka ławeczka, która umożliwia krótki odpoczynek na ponad 3 godzinnej trasie. Dalsza trasa biegnie bieszczadzkimi połoninami, na trasie zobaczyć można mała kapliczkę ku czci NMP oraz nieopodal wytryskające źródełko. Obok nich znajdują się ławki, z tego miejsca rozciąga się widok na okoliczne wzniesienia takiej jak: Kopiec, Wołtuszowa, Jawornik, Zamczyska. Kolejny etap trasy to ambona myśliwska oraz dalsza wędrówka tym razem lekko w dół, by przejść przez potoczek i kolejny raz zacząć piąć się ku górze do szczytu Przymiarki. Na jego szczycie znajduje się mała wiata ze stołem i ławkami. Niedaleko szczytu powstał dom mieszkalny, zasłaniający nieco panoramę od strony południowej. Trud poniesiony podczas tej wędrówki odpłacają wspaniałe widoki na panoramę Beskidu Niskiego, pobliski Iwonicz i Rymanów. Szczęśliwcy, którzy trafią na dogodną pogodę mogą być w stanie ujrzeć nawet odległe pasmo monumentalnych Tatr. Te wspaniałe widoki i bliskość z naturą powinna zachęcać do właśnie takich spacerów, które nie są trudne, nie wymagają zbytniego przygotowania i zaangażowania.

Odwiedziłeś oceń:
(2 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2625