Zielony szlak turystyczny do Rymanowa-Zdroju

Adres:

Iwonicz-Zdrój

Szlak zielony biegnący do Rymanowa-Zdroju z Iwoniczna Zdrój to typowy długi spacer zielonym szlakiem biegnącym dwoma wspaniałymi uzdrowiskowymi miejscowościami.

Szlak ma na celu ukazanie zabytków obu miejscowości i pozwolić nie tylko wczasowiczom, ale również kuracjuszom okolicznych sanatoriów na możliwość obcowania z naturą i pięknem otaczającej ta trasę architektury. Jest to jeden ze szlaków gminnych, którego pokonanie nie powinno zając więcej niż 2, 5 h. Trasa rozpoczyna się od znaków z informacją odnośnie szlaków biegnących z Iwonicza Zdrój, w niedalekiej odległości od tego punktu jest nowy amfiteatr a nieopodal widać ruiny skoczni narciarskich. Dalsza trasa biegnie do miejscowości Przymiarek, gdzie zaczyna się najcięższy etap trasy, ponieważ wiedzie on zboczami góry Cegrowej. Cały szlak roztacza się na terenach leśno-łąkowych skąd podziewać można, szczególnie przy dobrej pogodzie okoliczne pasma górskie Beskidu Niskiego a przy odrobinie szczęścia wytrwali obserwatorzy zobaczyć mogą monumentalne pasmo Tatr. Kolejny etap trasy to Wołtuszowa gdzie przechodzi się przez mostek na rzece Tabor i powoli schodzi się do celu wędrówki czyli do Rymanowa Zdrój. Rymanów słynie podobnie jak Iwonicz z uzdrowisk, gdzie spędzali czas na zabiegach tacy znani kuracjusze jak Wyspiański, Hanna Ordonówna, Zula Pogorzelska, Kornel Makuszyński itp. W Rymanowie można napić się wodny z jednej z trzech rozlewni wody: Tytusa, Celestyny lub Klaudii. Szlak ze względu na swoją długość i trudność polecany jest praktycznie każdemu odwiedzającemu te miejscowości.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2357