Elżbieta Czyż - wystawa pasteli

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 28 kwiecień 2017 09:00 WOLNY
Adres:

Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury6 w Jarosławiu, ul. Rynek 6, 37-500 Jarosław

Telefon:

16 621 58 44

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Galeria Rynek 6 Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu

wystawa czynna do 12 maja 2017

Elżbieta Czyż z Jarosławia, absolwentka krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, sztuką interesowała się od dawna, czemu dała wyraz ponad 10 lat temu, kiedy to kończąc przygodę z geodezją, postanawiając szlifować swój artystyczny talent i rozwijać zainteresowanie malarstwem. Ma szczęście do doskonałych nauczycieli, począwszy od inż. Zbigniewa Petru, po artystów związanych z środowiskiem jarosławskiego „Plastyka” – śp.Krzysztofa Krzycha, Henryka Cebulę i i Damiana Waliczka. Od 2006 r. należy do Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego przy CK w Przemyślu.
Artystka pracuje w różnych technikach malarskich - olej, akwarele, akryl, jednak jej ulubioną techniką są pastele, które zmieniły jej sposób malowania. Obrazy cechuje liryczny, zamyślony nastrój, ciepły koloryt, starannie opracowanie formy i pogodny, przyjazny stosunek do otaczającej rzeczywistości, czemu daje wyraz w swoim twórczym motcie - „upiększajmy otoczenie”.

Swoje umiejętności doskonali na plenerach i warsztatach. Uczestniczyła w ponad 20 wystawach,  bierze udział w przeglądach i konkursach, m.in. zdobyła drugą nagrodę w IV Regionalnym Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej w 2011 r., jej pracę zakwalifikowano do XVI Międzywojewódzkiej Wystawy Akwareli im. Mariana Strońskiego pt. "Ściana Wschodnia" w 2014 r.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 548