"Pasje z Jarosławskiego Kuferka" - spotkanie z Panią Elżbietą Rusinko

Wydarzenie archiwalne
Wtorek, 07 luty 2017 18:00 WOLNY
Adres:

Rynek 6, 37-500 Jarosław

Telefon:

16 623 26 35

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

"Pasje z Jarosławskiego Kuferka" - spotkanie z Panią Elżbietą Rusinko 

W dniu 7 lutego 2017 roku, w księgarni Miejskiego Ośrodka Kultury, w „Jarosławskim Kuferku Artystycznym”, która mieści się w kamienicy Rynek 6 w Jarosławiu, odbyło się kolejne spotkanie autorskie z cyklu „Pasje z Jarosławskiego Kuferka”.

Gościem była pani Elżbieta Rusinko, która w kameralnym wnętrzu księgarni, opowiadała o swojej głównej pasji - o południowo-wschodnich Kresach. Ich dziejach, dziejach ludzi tam mieszkających

dziś i w przeszłości.

Swoją pasję przekazuje też młodym ludziom z wielkim wyczuciem pedagogicznym, co owocuje „połknięciem bakcyla” i chęcią zdobywania i stałego poszerzania wiedzy historycznej.

Panią Elżbietę fascynuje także muzyka. Między innymi muzyka poważna i klezmerska. Uwielbia uczestniczyć w koncertach na wysokim poziomie artystycznym.

Wraz z członkami Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział w Jarosławiu, którego jest prezesem, zaprasza do Jarosławia znane postaci nauki , aby podzieliły się swą wiedzą, najnowszymi badaniami na temat Kresów oraz różnych wykonawców, przedstawiających kulturę tego regionu.

Zachęcając do zapoznania się z działalnością Towarzystwa, zaprosiła już dziś, na kolejny, tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Kultury Kresowej.

Spotkanie z panią Elżbietą Rusinko cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników, czego wyrazem były długie rozmowy kuluarowe.

Relacja i fotorelacja ze spotkania dostępne są na stronie www.mok-jar.pl oraz na profilu facebook Miejskiego Ośrodka Kultury.

Opracował

Henryk Paszek

Miejski Ośrodek Kultury

w Jarosławiu

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 445