Muzeum Regionalne w Jaśle

Adres:

ul. Kadyiego 11  38-200 Jasło

Telefon:

(013) 446 23 59

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W Jaśle znajduje się masa bardzo interesujących miejsc. Jednym z takich jest na pewno Muzeum Regionalne.

Muzeum te zostało założone w roku 1970. Znajdziemy tam tysiące ciekawych eksponatów takich jak na przykład ludowe stroje, obrazy Ignacego Pinkasa, a także historyczne już monety. Warto także wspomnieć o tym, że w budynku muzea organizowano różnego rodzaju wystawy malarskie, wernisaże. Dzięki tego rodzaju przedsięwzięciom, wielu odwiedzających wielokrotnie przybywa do tego muzeum. Jak do każdego muzeum, tak również do tego przyjeżdża bardzo wielu turystów. Mieszkańcy Jasła również korzystają z możliwości odwiedzenia tego niezwykłego miejsca jednak to turyści są przeważającą grupą osób, które tu przybywają. Jeśli chcemy do muzeum przyjechać to trzeba pamiętać o tym, że czasami jest ono zamknięte dla zwiedzających. Taka sytuacja ma miejsce w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. W pozostałych dniach jest ono czynne i możliwe jest zwiedzanie. Do Jasła warto przyjechać, jeśli naszym celem jest również zobaczenie tego właśnie muzea. Powinno być ono punktem obowiązkowym każdej wycieczki organizowanej do tej miejscowości. Mieszkańcy Jasła mogą dowiedzieć się bardzo wiele na temat przeszłości swojego miasta i regionu. Szczególnie wizyta w tym muzeum może być interesująca dla młodszego pokolenia, które może rozwinąć swoją wiedzę na temat miasta. Oprócz tego w muzeum znajdziemy także rzeźby, których tematyką jest religia. Tak naprawdę każdy znajdzie w tym miejscu coś co go zainteresuje, ponieważ eksponatów jest kilkadziesiąt tysięcy. Każdy kto lubi zwiedzać muzea, nie będzie zawiedziony po wizycie w Muzeum Regionalnym w Jaśle. Tutaj naprawdę warto przyjechać. Nie ma co się dłużej zastanawiać. Każdy kto ma chwilę wolnego czasu, po prostu musi te muzeum odwiedzić.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1978