Pałac Sroczyńskich

Wstęp:

na teren parku wolny, oglądanie wnętrza po uzyskaniu zgody

Adres:

Jasło, ul. Tadeusza Sroczyńskiego 2

W Jaśle możemy podziwiać wspaniały Pałac Sroczyńskich.

Jest to budowla wzniesiona dosyć już dawno, bo w XVIII wieku. Niektóre źródła podają, że budowlę wzniesiono w wieku XIX, w rzeczywistości jednak w tym okresie została ona tylko przebudowana tak, aby jej wygląd przypominał styl neogotycki. Pałac ten był miejscem zamieszkania wielu cenionych w regionie osób. Podobnie jak Jasło, uległ on praktycznie doszczętnemu zniszczeniu, przez walki toczone podczas Pierwszej Wojny Światowej. Pałac ten warto zobaczyć, ponieważ jest naprawdę przepiękny i posiada ciekawą historię. Niestety nie można go zwiedzać kiedy tylko się chce. Nie jest on bezpośrednio udostępniony zwiedzającym. W większości przypadków trzeba nacieszyć się podziwianiem go z zewnątrz. I tak jednak warto tu przyjechać. Dziś w pałacu tym znajduje się Medyczna Szkoła Policealna im. Rudolfa Weigla. Przy budynku mamy przepiękny park, po którym można pospacerować i podziwiać pałac. Warto również wspomnieć o tym, że przy samym budynku nie zaparkujemy naszego pojazdu, dlatego jeśli chcemy tu przyjechać, to musimy pozostawić samochód pod jednym z pobliskich sklepów. Pałac Sroczyńskich w Jaśle nie jest zbyt popularny. Nie jest atrakcją turystyczną, którą przyjeżdżają zobaczyć turyści. Nie jest, choć w rzeczywistości budynek ten powinien być bardziej rozreklamowany, ponieważ naprawdę warto go zobaczyć. Turyści, którzy do Jasła przyjadą, powinni umieścić Pałac Sroczyńskich na liście miejsc, które odwiedzą w tej miejscowości. Budynek zachwyca praktycznie każdego. W naszym kraju mamy wiele historycznych i zabytkowych obiektów architektonicznych, warto naprawdę o nie dbać, aby móc jak najdłużej je podziwiać. Na szczęście Pałac Sroczyńskich jest w dobrych rękach i stosunkowo niedawno przeszedł dosyć duży remont, dzięki czemu nadal będzie mógł nas zachwycać.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3937