Park Miejski w Jaśle

Adres:

Jasło

Jasło może na początku nie wydawać się zbyt interesującym miastem pod względem turystycznym.

Jeśli jednak zapoznamy się z nim bliżej to zauważymy, że jest to miejscowość warta zobaczenia. Jedną z ogromnych atrakcji Jasła jest tutejszy Park Miejski. Przepiękny obszar, gdzie każdy z nas może wypocząć i zapomnieć o codzienności. Park Miejski w Jaśle ma już dobrze ponad sto lat. Według różnych szacunków powstał on około 1896-1897 roku. W Parku Miejskim odbywało się dawniej życie towarzyskie mieszkańców miasta. Dziś również tak jest, choć na pewno w znacznie mniejszym stopniu. Kilkadziesiąt lat temu można było nawet zakupić karty pocztowe, na których przedstawiony był właśnie tutejszy Park Miejski. Park ten jest wręcz ogromny, jego powierzchnia sięga ponad dwóch hektarów. Jeśli chodzi o atrakcje jakie czekają na turystów, którzy zdecydują się odwiedzić tutejszy park miejski, to mamy tutaj masę alejek spacerowych, ławeczki, fontannę, a także pomniki i drewnianą altanę. Park ten od czasu do czasu jest modernizowany i odnawiany, dlatego czasami możemy natrafić właśnie na remont i niemożliwość zwiedzenia wszystkich jego części. Jest to dla turystów na pewno duże utrudnienie, jednak dzięki temu, że Jasło dba o swój Park Miejski, mamy szansę cieszyć się jego pięknem i spędzać swój wolny czas właśnie na jego terenie. Czy warto odwiedzić Park Miejski w Jaśle? Odpowiedź może być tylko jedna, oczywiście, że warto. Można nawet powiedzieć, że jeśli ktoś jest w tej miejscowości, to wręcz musi odwiedzić ten przepiękny Park Miejski. Warto wybrać się tutaj z rodziną. Najczęściej i najchętniej jest on odwiedzany w niedzielne popołudnia. Jeśli chcemy uniknąć tłumów ludzi, to koniecznie musimy wybrać się tutaj w innym terminie. Najlepiej jest to zrobić w środku tygodnia.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2822