Podkarpacki Szlak Winnic

Adres:

Jasło

W naszym kraju mamy stosunkowo wiele winnic. Na podkarpaciu natomiast mamy szczególny Szlak Winnic, którym warto się na pewno zainteresować.

Znany jest Jasielski Szlak Winnic, jednak jest on znacznie mniejszy od Podkarpackiego Szlaku Winnic. Na początek warto zainteresować się tym mniejszym szlakiem, a gdy już go poznamy i się nam spodoba, to jak najbardziej warto zdecydować się na znacznie dłuższą wycieczkę prowadzącą od winnicy do winnicy. Winiarstwo jest na Podkarpaciu promowane i wspierane przez samorządu już od 2004 roku. Datę tę uznaje się za początek boomu na tutejsze winnice. Organizowane jest tu każdego roku święto wina. Jest to szansa na spróbowanie znakomitych trunków. Odbywa się ono w okresie wakacyjnym dzięki czemu przybywa wtedy w ten rejon Polski bardzo wielu turystów. Podkarpacki Szlak Winnic to naprawdę spora powierzchnia. Jego długość to 436 kilometrów, więc naprawdę bardzo dużo. Na trasie szlaku znajduje się aż 18 winnic, które naprawdę warto odwiedzić. W każdej z winnic można spróbować lokalnego trunku, więc jest to świetna forma spędzenia wolnego czasu dla każdego, kto lubi degustować w winach i próbować nowych smaków. Podkarpacki Szlak Winnic to sposób na świetny wypoczynek. Warto wyjechać na kilka dni, aby oderwać się od problemów dnia codziennego. Tego typu wypoczynek jest popularny na całym świecie, a w szczególności w takich krajach jak Włochy czy Francja. Coraz popularniejsze jest to również w naszym kraju, z czego jak najbardziej należy się cieszyć. Jeśli nie wiesz w jaki sposób spędzić swój wolny czas, to wybierz się w podróż Podkarpackim Szlakiem Winnic. Nie wiąże się to z dużymi wydatkami, więc większość może pozwolić sobie na taki wypoczynek. Sami sprawdźcie Podkarpacki Szlak Winnic, na pewno się nie zawiedziecie!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 829