Rynek w Jaśle

Adres:

Rynek, Jasło

Rynek w przepięknym mieście jakim niewątpliwie jest Jasło, jest obiektem dosyć już wiekowym.

Pierwsze informacje na temat tutejszego rynku dotyczą już XIV wieku. Podobno sam Kazimierz Wielki planował jego budowę w tym miejscu. Dziś w Jaśle w pobliżu rynku mamy ulicę Kazimierza Wielkiego. Jest to po części oddanie mu czci za rynek. Rynek w Jaśle jest bardzo piękny. W rynku znajduje się bardzo wiele roślin, które sprawiają, że naprawdę chce się tutaj spędzać swój wolny czas. Jest tu masa miejsca dzięki czemu możliwe jest organizowanie w tym miejscu różnego rodzaju festynów, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Rynek w Jaśle jest miejscem, które tętni życiem. Warto naprawdę zobaczyć go na własne oczy, ponieważ niewiele w naszym kraju jest rynków, aż tak zadbanych. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że podczas wojny rynek, ale także całe Jasło uległy zniszczeniu. Według różnych szacunków ponad 90% powierzchni miasta zostało zrównane z ziemią. Na szczęście z czasem udało się wszystko odbudować i dziś możemy cieszyć oczy pięknymi budynkami, które w tym mieście powstały. Dziś na rynku i w bliskiej jego okolicy znajdują się takie obiekty jak kościół, Urząd Miasta, Starostwo, a także atrakcja rynku jaką niewątpliwie jest tutejsza fontanna. W rynku można również usiąść w kawiarni, napić się kawy, herbaty, a także coś zjeść. W okresie letnim rynek ten jest najchętniej odwiedzany przez mieszkańców miejscowości jak i przez turystów. Każdy kto odwiedza Jasło powinien wybrać się w okolice rynku tego miasta. Nie można go pominąć podczas zwiedzania miejscowości, ponieważ jest to jedno z najważniejszych miejsc w tym mieście. Zresztą w każdym mieście rynek jest bardzo ważny. To miejsce tętniące życiem, gdzie toczy się życie kulturalne miasta. Rynek w Jaśle po prostu trzeba zobaczyć!

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3853