Szlak konny „Karpackie Podkowy”

Adres:

Jasło

Szlak konny „Karpackie Podkowy” Karpackie Podkowy to wyjątkowy szlak konny przebiegający na terenie zachodnich obszarów Beskidu Niskiego i Pogórza Ciężkowickiego.

Powstał w 2011 roku z inicjatywy Lokalnej Organizacji Turystycznej „Beskid Zielony”, jako jeden z najdłuższych szlaków w Europie, o łącznej długości 765 km. Obejmuje swoim zasięgiem ponad 20 ośrodków turystyki jeździeckiej, w tym dwie na terenie gminy Jasło. Główna trasa, która łączy stajnie i stadniny nazywana jest szlakiem niebieskim i biegnie od wsi Tylicz, poprzez Beskid Niski, Ziemię Jasielską oraz Pogórze Ciężkowickie, aż do miasta Ryglice. Oprócz tego, wytyczono tzw. szlaki zielone, tworzące pętle wokół ośrodków jazdy konnej. Malowniczy szlak przyciąga nie tylko miłośników jazdy konnej i czarownych górskich terenów, ale także osoby zainteresowane historią Łemków i Pogórzan. Na trasie, można podziwiać największe lokalne atrakcje turystyczne, m. in. stare drewniane cerkwie, słynne ukryte w lasach cmentarzyska z okresu I wojny światowej, przydrożne zabytkowe kapliczki czy skansen archeologiczny „Karpacka Troja”. Szlak przebiega także przez piękne tereny Magurskiego Parku Narodowego, znanego z licznych zabytków kultury i bogactwa szaty roślinnej. Turyści mają szanse zobaczyć wpisane na Światową Listę UNESCO świątynie, należące do tzw. „Drewnianych Pereł”. Na uwagę zaskakuje bardzo dobre oznakowanie trasy, zgodne z wymaganiami Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego – czyli ponad 200 zamontowanych rogali, ok. 626 drogowskazów, ok. 1000 tyczek i ok. 500 tabliczek. Wyczerpani górską wędrówką mogą liczyć na bogatą bazę hotelową i ofertę agroturystyczną. „Karpackie Podkowy” to obecnie jedna z najatrakcyjniejszych tras turystycznych w Polsce, łącząca wyjątkowe zabytki historii i kultury z bogactwem krajobrazu naturalnego.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 988