Czerwony szlak rowerowy gminy Jordanów

Adres:

Jordanów

Cała gmina Jordanów jest świetnym miejscem przede wszystkim dla rowerzystów, również okoliczne góry znakomicie się nadają dla kolarzy górskich, gdyż nie ma tu typowych, stromych szczytów górskich, raczej dominują łagodne wzniesienia i jest w okolicy na prawdę sporo tras rowerowych.

Tylko na terenie gminy Jordanów znajduje się w sumie 54, 3 kilometra tras rowerowych, które dzielą się na dwa szlki, zielony i czerwony. Czerwony szlak jest krótszy, liczy nieco ponad 21 kilometrów, jednak jadąc tropem tego szlaku zwiedzimy na prawdę najciekawsze miejscowości tejże gminy. Toporzysko i Wysoka to dwie bardzo ciekawe miejscowości i wybranie się tam rowerem może stanowić świetny pomysł na spędzenie ciekawego dnia. Wysoka to przede wszystkim stary dwór, który dzisiaj jest przeznaczony do zwiedzania, odbywają się tam liczne koncerty muzyczne a sam dwór zachowany jest w takim stylu, żebędąc tam mamy wrażenie, iż czas się tam zatrzymał kilkadziesiąt lat temu. Nieopodal Toporzyska oraz Wysokiej znajdują się również dwa punkty widokowe, na które możemy dostać się rowerem i podziwiać okoliczne krajobrazy, są to wzniesienia terenu i widać stąd okoliczne szczyty górskie i cudowne górskie pejzaże. Również po samym Jordanowie warto jest poruszać się rowerem, gdyż nie jest to miasto ruchliwe ani wcale duże, nawet jest to wygodniejsze niż poruszanie się samochodem. Można zwiedzić w ten sposób wszystkie okoliczne atrakcje takie jak Dąb Wolności, który upamiętnia walki, które miały miejsce na okolicznych terenach i odzyskanie przez Polskę niepodległości, ale również warto jest zwiedzić miejski rynek, czy udać się do Kościoła Świętej Trójcy, który znajduje się nieopodal centrum miasta. Jest to miejsce związane z kultem maryjnym i znajduje się tam jeden z bardziej znanych cudownych obrazów Matki Boskiej w Polsce.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2191