Figura Matki Bożej z Chrystusem zdjętym z krzyża

Adres:

ul. Generała Stanisława Maczka, Jordanów

Gmina Jordanów to miejsce wybierane przez wiele osób podczas wakacji.

Oferuje nam ono wiele ciekawych atrakcji, zabytków, XVI-wieczny układ ulic, jordanowski rynek wraz z placem handlowym na którym kupimy praktycznie wszystko i jest to bardzo przyjemne miejsce, aby spędzić popołudnie, ale również Jordanów jest znany przede wszystkim z kultu Matki Bożej, znajduje się tu Kościół własnie pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej, figura Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz Figura Matki Bożej z Chrystusem zdjętym z krzyża, jest to jedno z najstarszych zachowanych zabytków sakralnych w Jordanowie a pochodzi z najbliższych okolic roku 1730. Do tych miejsc - Kościoła, figury Matki Bożej a przede wszystkim cudownego obrazu, który jest drugą kopią, zaraz po tej znajdującej się w Kościele Mariackim w Krakowie, obrazu Matki Bożej z Jasnej Góry, przybywa wielu pielgrzymów, którzy chcą zawierzyć swoje troski i problemy właśnie Matce Bożej. Również wielu turystów przybywających tutaj tylko by odpocząć, gdy dowiaduje się, że Jordanów to miasto, w którym jest tyle zabytków sakralnych, poświęcają dzień lub dwa na zobaczenie ich wszystkich oraz modlitwę. Jednak Jordanów to nie tylko miasto i zabytki w nim się znajdujące, to przede wszystkim znakomita baza wypadowa w góry, dzięki swojej pomiędzy Krakowem a Zakopanym, bardzo blisko Rabki Zdrój. Można stąd wymyślać przeróżne wypady zarówno w Tatry, do Krakowa, Zakopanego czy nawet na Słowację, jest to miejsce idealne a przede wszystkim kompletnie, każdy znajdzie tu coś dla siebie - od osób wierzących, przybywających tu w celach religijnych aż po podróżników i zdobywców tatrzańskich szczytów. Dojazd do Jordanowa jest prosty, jednak bardziej poleca się przyjazd przez Wadowice niż zakopianką ze względu na znacznie mniejszy ruch, jest to po prostu szybsze i wygodniejsze.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1225