Główny Szlak Beskidzki Jordanów

Adres:

Jordanów

Jordanów to miasto w południowej części Polski na północ od Zakopanego, ale na południe od Krakowa, leży dokładnie pomiędzy tymi miastami.

Jest to znakomite miasto pod względem atrakcji, zabytków ale przede wszystkim bardzo ciekawej zabudowy no i oczywiście pod względem okolicy. Dzięki znakomitej lokalizacji jest to znakomita baza wypadowa zarówno w Tatry jak i do pobliskich, bardzo znanych i popularnych miejscowości takich jak Kraków, Wadowice czy Zakopane. Przebiega tędy również Główny Szlak Beskidzki, jest to bardzo ciekawy szlak, który zahacza o najciekawsze miejsca południowej Polski, spędzenie wakacji właśnie tropem tego szlaku jest znakomitym pomysłem. Przebiega on dokładnie po trasie Rabka Zdrój - Skawa stacja PKP, Jordanów, Bystra Podhalańska, Okrąglica, Przełęcz Kucałowa ( a dokładniej schronisko PTTK na Hali Krupowej), Police, Przełęcz Krowiarki no i oczywiście uwieńczenie tego jakże pięknego, długiego i ciekawego szlaku - szczyt Babia Góra. Nie trzeba zachęcać nikogo do odbycia podróży tym szlakiem, wszystkie miejsca począwszy od Rabki Zdrój czyli jednego z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce aż po Babią Górę to najchętniej wybierane przez Polaków miejsca na wakacyjne podróże i nie ma w tym żadnego przypadku, bowiem są to jedne z piękniejszych miejsc w Polsce. Szlak ten przechodzi przez Jordanów, jednak miasto to nie słynie tylko z Głównego Szlaku Beskidzkiego, znajduje się tu również mnóstwo innych atrakcji i zabytków jak między innymi Kościół świętej Trójcy, który jest znany dzięki obrazowi Matki Bożej, który jest drugą kopią obrazu z Jasnej Góry zaraz po tej, która znajduje się w Kościele Mariackim w Krakowie. Będąc w Jordanowie oczywiście warto również zobaczyć rynek wraz z ratuszem miejskim, który znakomicie się prezentuje. Miasto to ma również swoją znakomitą historię, którą na ulicach miasta upamiętnia wiele zabytków jak na przykład historyczny dąb.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1218